Književni susret s Jadrankom Čunčić Bandov – najava

Autor: Marijan Vuković, 28. 10. 2014.

U četvrtak, 30. listopada 2014. u 12:00 sati, poznata spisateljica i lutkarica Jadranka Čunčić Bandov susrest će se s učenicima i učiteljicama razredne nastave i predstaviti se kroz niz lutkarskih kolaž-predstava.

Tijekom susreta spisateljica Jadranka će uz pomoć maštovitih lutkaka, koje sama izrađuje od različitih materijala, oživjeti likove iz svojih igrokaza. Do sada je napisala preko četiristo igrokaza. Radujemo se našem zajedničkom susretu!

Biografija spisateljice

Jadranka Čunčić Bandov je rođena 1956. godine u Zagrebu. Djetinjstvo je  provela  u  Kućama nedaleko Velike Gorice. Osnovnu je školu polazila u Vukovini, a Školu za odgajateljice završila je u Zagrebu, gdje je na Filozofskom fakultetu diplomirala povijest umjetnosti i češki jezik. Još kao učenica Škole za odgajateljice uključila se u rad lutkarskog kazališta Kvak, gdje je bila svestrano angažirana — od pisanja igrokaza do glume i animacije.

Zahvaljujući dugogodišnjem lutkarskom iskustvu, danas predstavlja vlastite igrokaze djeci kroz lutkarske kolaž-predstave, a njezine igrokaze možemo čitati  u raznim zbornicima, priručnicima, čitankama i časopisima za djecu te u antologiji hrvatskoga dječjeg igrokaza.

Do sada je objavila zbirke: Razgovori u travi; Od jarca do komarca; Igre sa zmajevima; Sale, trice, zvrndalice; Puž na raskrižju te slikovnicu Iju-ju i strip-album Boduljko i Žbunika.