Lukin uspjeh

Autor: Marijan Vuković, 23. 12. 2014.

U ponedjeljak,  22. prosinca 2014. učenik  1.b razreda Luka Mandić u pratnji svoje učiteljice Slađane Ninković   išao je u Slavonski  Brod jer  je osvojio nagradu za likovni rad naziva Snene boje zime.

U likovnom salonu „Vladimir Becić“ održana je svečana dodjela nagrada i priznanja za 18 učenika i njihovih mentora koji su odabrani na likovnom natječaju za učenike osnovnih škola Brodsko-posavske županije "Bjelina snježnih livada" .

Ovu izložbu organizirao je Odjel dječjeg likovnog stvaralaštva GALERIJE UMJETNINA GRADA SLAVONSKOG BRODA i posvetio je kao i nekoliko godina unazad, pjesniku Dragutinu Tadijanoviću povodom 109. obljetnice njegovog rođenja.

Nadahnuće ovogodišnje izložbe je pjesma prof. Marije Korać Rukavina „ZASPALE SU BOJE POSIJANE PO LIVADAMA“ po kojoj je dobila modificirani naziv i sama izložba, a koju je pjesnikinja napisala specijalno za ovu izložbu.

Na likovni natječaj odazvalo se 17 osnovnih škola naše županije s ukupno 214 radova / od toga 85 iz razredne te 134 iz predmetne nastave/ od kojih je ukupno evidentirano 191.

Svi nagrađeni radovi biti će izloženi u likovnom salonu "Vladimir Becić" na Trgu Ivane Brlić Mažuranić 8, u Slavonskom Brodu, od 22.12.2014. do 22.1.2015.

Slađana Ninković, učiteljica RN