Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Kolovoz 2018 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

20 DANA DOBROTE

Već treću godinu zaredom učenici 3. razreda OŠ Ante Starčevića Rešetari uključuju se u projekt „20 dana dobrote“. To je projekt koji se odvija u organizaciji udruge učitelja RN Zvono i portala eTwinning.

Projekt započinje prvim danom adventa i traje sve do Božića. Cilj projekta je osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane adventa, uočiti da nemaju svi jednako te da i „mala kap čini rijeku" pozitivnih vrijednosti. Od velike je važnosti osvijestiti učenike kako bi zamijetili ljude oko sebe te širili dobrotu i zahvalnost.

Zadatke koje su učenici 3.a provodili, izabrali su zajednički vodeći računa o jednakoj zastupljenosti svih njima važnih osoba: prijatelja u razredu, roditelja, baka i djedova, zaposlenika škole, prijatelja koji rade u blizini škole, starijih sugrađana te prijatelja u vrtiću.

Izrađivali su ukrase za bor na satu likovne kulture. Upriličena je radionica zajedno s roditeljima na kojoj su izrađivali božićne čestitke koje su potom dijelili bližnjim i daljnjim prijateljima, sumještanima i zaposlenicima koji rade u susjedstvu naše škole: u trgovini, kafiću, ljekarni, domu zdravlja, pošti i općini.

Odrekli su se svojih igračaka i slikovnica te ih odnijeli svojim malim prijateljima u vrtić „Čarobni svijet“.

Uz pomoć majki koje su ispekle kolače, posjetili su Dom za starije osobe “Nada“ u Rešetarima  te štićenike i djelatnike doma obradovali ne samo slasticama nego i pjesmama i recitacijama. Naučili su pjevati božićnu pjesmu koju su potom izveli na školskoj božićnoj priredbi.

„U vrijeme došašća naučili smo da je svako zrnce dobrote važno. Naša zrnca su nama donijela veliku radost i osjećaj zajedništva. Nadamo se da su ljudima oko nas naša zrnca dobrote donijela veselje u ovo predbožićno vrijeme.“

Učiteljica Blaženka Logožar i učenici 3.a razreda

objavio: Marijan Vuković   datum: 15. 1. 2018.