PROSLAVA VALENTINOVA UZ MJUZIKL U POTRAZI ZA PRINCEZOM

Autor: Marijan Vuković, 15. 2. 2010.

Dan zaljubljenih – Valentinovo proslavili smo 12. veljače 2010. To je tradicionalna manifestacija u našoj školi kojoj prethode brojne pripreme i kojoj se rado odazovu brojni gosti i uzvanici.

Ovogodišnji nositelji proslave bili su učenici četvrtih razreda, njihovi roditelji te učiteljice Elizabeta Arić i Mateja Horvat. Novac prikupljen od prodaja ulaznica i slasnih kolača bit će utrošen kao pomoć za odlazak četvrtih razreda u školu u prirodi. Koordinatorice programa bile su učiteljice Jasna Terzić, Danijela Šmuljić i Ivana Prakaturović.

Kroz program su nas vodile učenice Lucija Dautović i Martina Dautović. Na početku programa učenica Marija Jažo, uz pratnju školskog zbora, otpjevala je pjesmu Kad ljubav pobijedi. Mali folkloraši pokazali su svoje umijeće plesanja valcera, a zatim smo mogli uživati u pjesmi i svirci tamburaša naše škole.

U nastavku, predstavljeni su Valentina i Valentin po razredima: 1.a Dora Tomašević i Luka Bilešić, 1.b Iva Kičić i Filip Cindrić, 2.a Lucija Turkalj i Danijel Blažević, 3.a Ana-Paula Šamal i Antonio Češić, 4.a Nikolina Gospočić i Marko Brkić, 4.b Ana Kolaković i Luka Biondić, 5.a Jasmina Hodžić i Matej Majetić, 5.b Barbara Kovačević i Kristijan Blažević, 6.a Matea Vlaović i Antun Rumenović, 6.b Gabrijela Petrović i Ivica Valentić, 7.a Matea Gušić i Petar Krešimir Turkalj, 7.b Anamarija Turkalj i Marko Marinac, 8.a Melani Jažo i Mateo Slišurić, 8.b Ivona Betlach i Kristijan Bartolović.

Učenici predmetne nastave sudjelovali su na natječaju za najbolji literarni i likovni rad na temu Zaljubljen do ušiju. Za najbolji likovni rad nagrađeni su Martina Komarčić i Luka Lucić iz 8.r. Najbolji literarni rad napisale su Martina Komarčić iz 8.r. i Danijela Oršulić iz 5.r.

U nastavku programa uživali smo u mjuziklu U potrazi za princezom. Kroz pjesmu, ples i glumu, tri praščića bili su u potrazi za srodnim dušama.Nakon programa priređen je ples za učenike naše škole, a za goste, roditelje učenika četvrtih razreda i učitelje svečani domjenak.

Upućujemo zahvalu svima koji su sudjelovali u organizaciji proslave Valentinova.

Marija Kovačević i Ana Blažević, 7.a